Bal przebierańców to idealna okazja przywdziania pomysłowego i zabawnego kostiumu, jakim są stroje karnawałowe dla dzieci. Każdy maluch czeka z niecierpliwością na możliwość beztroskiej zabawy, oddaniu się tanecznym rytmom oraz pławieniu się w kolorowych balonikach, konfetti i serpentynie. Jako, że każda z pociech chce się wyróżniać w tym dniu, warto wyposażyć je w oryginalne stroje na karnawał.

Jakie stroje karnawałowe sprawdzą się dla najmłodszych?

Podczas wybierania stroju karnawałowego dla dziecka należy postawić na oryginalność, a jednocześnie wystrzegać się dziwaczności. Najczęściej spotykanymi motywami są zwierzęta, ulubione postacie z kreskówek i superbohaterzy, owoce, warzywa, przedstawiciele zawodów czy postacie z bajek Andersena.

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o stroje karnawałowe dla dzieci. Najprostszym rozwiązaniem jest kupienie gotowego stroju, ale jeśli nie brakuje nam kreatywności i smykałki do rękodzieł, to można spróbować swoich sił i samodzielnie przygotować dziecku kostium. Również wypożyczalnie maja bogaty asortyment.

Który kostium dla dziecka kupić?

​Przy zakupie stroju trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału i wzornictwo oraz jego przewiewność. Dostępne są stroje poliestrowe, bawełniane z dodatkiem włókien syntetycznych, pluszowe. Podstawowymi rozmiarami są:

 • S: 110 cm – 122 cm – wiek 4-6 lat,
 • M: 128 cm – 134 cm – wiek 7-10 lat i
 • L: 140 cm – 146 cm – wiek 11-14 lat.
 • Zwykle stroje karnawałowe dla małych dzieci są jednoelementowe, łatwe do założenia i zdjęcia, wygodne oraz pozbawione ostrych czy drobnych elementów. Nie powinny one krępować ruchów, ani też utrudniać tanecznych harców. Z kolei dla starszych dodatkowe elementy typu różdżka, plastikowy pistolet/miecz, diadem, skrzydełka, peleryna, maska, czy pas są wręcz wskazane.


  Wypożyczania strojów i kostiumów - u nas kupisz taniej niż u konkurencji. Stroje karnawałowe posiadamy cały rok. Jeśli szukasz jakiegoś stroju, kostiumu - zadzwoń


  Nasz Adres

   Plac Inwalidów 7, 30- 033 Kraków
  wejście od ul.Sienkiewicza 1, zejście po schodkach obok Apteki, stomatologi DENTIST i Antykwariatu (Zegarmistrza).

  502-397-485

  Kontakt telefoniczny także poza godzinami otwarcia sklepu.

   mail:sklep@strojeprzebrania-krakow.pl

  Godziny otwarcia:

  Poniedziałek - Piątek: 9:30-18:00
  Sobota: 9:30 - 16:00

  Przystanek: Plac Inwalidów:
  Tramwaj: 4, 8, 13, 14, 24, 64.
  Autobus: 139, 159, 164, 169, 179, 208, 292, 439, 501, 503.
  Parking od ulicy Sienkiewicza 1

  Jak dojechać?

  Nowości

  wypożyczalnia strojów
  Stroje karnawałowe dla dorosłych, stroje karnawałowe dla dzieci w różnych rozmiarach
  wypożyczalnia kostiumów
  Sprzedajemy stroje, przebrania taniej niż wypożyczysz.​Istnieje możliwość wysyłki na terenie całej Polski koszt kurierem 15 zł.
  Wysyłka paczkomatem inpost na terenie całej Polski

  tylko 10 zł