Strój Mikołaja prawdopodobnie każdy z nas może wyczarować z elementów, które już ma w swoim domu. Wystarczy porządny i odpowiednio duży skrawek czerwonego materiału, czarny pas, czapka dobrana kolorystycznie i oczywiście biała broda. Jak dobrze przygotować się na wyczekiwanego przez dzieci – i dorosłych – Gwiazdora?

Stroje świąteczne – idealne na gwiazdkę i Mikołajki

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim również jedyne w roku okazje do przyodziania strojów, które związane są z tymi wyjątkowymi okolicznościami. Strój Mikołaja warto już przyodziać 6 grudnia, kiedy to małym i dużym prezentowane są niewielkie upominki z okazji imienin świętego. W mikołajowy outfit musimy się wyposażyć również na gwiazdkę, która jest ulubionym świętem chyba każdego. I nie tylko ze względu na prezenty, ale także tajemniczego, ale i doskonale znanego gościa. Którego nazywamy świętym Mikołajem. Mikołajem może zostać każdy. Jednak, aby dzieci uwierzyły, że mają do czynienia z niezwykłym przybyszem, a nie dziadkiem, tatą, czy wujkiem, warto jest dobrze przemyśleć poszczególne elementy stroju.

Elementy Mikołajowego stroju

Jakie są elementy stroju świętego Mikołaja?

  • czapka św. Mikołaja
  • czerwona kurtka i spodnie
  • zimowe, ciężkie buty
  • gruby, czarny pas
  • worek wypełniony prezentami
  • siwa broda

Samodzielne skompletowanie stroju nie powinno stanowić większego problemu, jednak oczywiście, aby strój był bardziej autentyczny i atrakcyjny wizualnie, lepiej jest wypożyczyć już gotowy. W naszej wypożyczalni strojów znajdziecie oczywiście kilka propozycji strojów św. Mikołaja. A jeśli chętnych do pomocy Gwiazdorowi jest więcej, to również i oni znajdą odpowiednie dla siebie outfity. Dysponujemy przebraniami reniferów, skrzatów, a także śnieżynek.

Samodzielne przygotowanie przebrania św. Mikołaja

Pamiętaj, że zawsze strój Mikołaja możesz przygotować samodzielnie. Potrzebne będzie Ci jedynie trochę czasu, cierpliwości, zdolności manualnych i oczywiście kreatywności. Za mikołajową kurtkę i spodnie może posłużyć stara odzież, której nie będzie szkoda Ci zafarbować a intensywnie karmazynowy kolor. Alternatywnie w czerwony zestaw może wyposażyć się w sklepie z odzieżą używaną. Czapkę mikołajową znajdziesz w okresie świątecznym w praktycznie każdym sklepie. A jeśli poszukujesz czegoś wystrzałowego, weź zwykłą czerwoną czapę i przyszyj do niej futerkowy pompon. Białe obszycia z futerka wykonaj także na pozostałych elementach stroju. Czarny pas znajdziesz w każdej męskiej szafie, a broda – jeśli „Mikołaj” jej nie posiada – może zostać wykonana z waty.


Zapraszamy OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY. Zadzwoń! Telefon: 502 397 485 Szybki kontakt Stroje do wypożyczenia posiadamy cały rok. Jeśli szukasz jakiegoś stroju, kostiumu - Zapraszamy

Nasz Adres

 Plac Inwalidów 7, 30- 033 Kraków - Parking od ulicy Sienkiewicza 1
WEJŚCIE od ul.SIENKIEWICZA 1, zejście po schodkach obok salonu kosmetyczno-fryzjerkiego i antykwariatu (zegarmistrza).

502-397-485

Kontakt telefoniczny także poza godzinami otwarcia wypożyczalni.

 mail: sklep@strojeprzebrania-krakow.pl

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 10 - 18.
SOBOTA: 10 - 15.

Przystanek: Plac Inwalidów:
Tramwaj: 4, 8, 13, 14, 24, 64.
Autobus: 139, 159, 164, 169, 179, 208, 292, 439, 501, 503.

Jak dojechać?

Nowości

Strój elfa
Zdjęcia dla dorosłych i dzieci w różnych rozmiarach
Strój księżniczki.
Posiadamy ponad 5000 sztuk kostiumów. ​Zapraszamy
Zobacz naszą galerię strojów w zakładce

ZDJĘCIA STROJÓW

preloader