Halloween to „święto duchów”, które w Polsce z różnych względów budzi kontrowersje.

 

 

stroje na halloween 32
 

Przeciwnicy traktują je niezwykle poważnie jako czczenie sił zła i potępionych. Ci, dla których Halloween to świetna zabawa podkreślają, że nie można traktować go w ten sposób, gdyż zostało stworzone właśnie dla rozrywki i służy wspólnej zabawie w mrocznym klimacie, który koresponduje z jesienną aurą za oknem. To prawdziwa gratka dla miłośników horrorów i charakteryzacji. Stroje na Halloween można wykonać samodzielnie. Wiele elementów stroju, czy też charakteryzacji można zakupić w supermarkecie. Dużą popularnością cieszy się także wypożyczalnia strojów.

 

Przebrania na Halloween – popularne pomysły

 

Najbardziej popularnymi strojami na Halloween są strój wampira i wampirzycy. Za nimi plasują się czarodzieje i czarodziejki, a także wiedźmy i czarnoksiężnicy. Bardzo popularnym motywem są również stroje zombie. Impreza krwiopijców i żywych trupów rozpoczyna się wieczorem 31 października. Ma charakter czysto komercyjny i służący wspólnej zabawie oraz różnym formom wróżenia, mającym mieć przełożenie w pomyślności w kolejnym roku. To między innymi zjadanie owoców bez pomocy rąk, wrzucanie orzechów do ognia w oczekiwaniu na dźwięk, który ma przepowiadać odwzajemnioną miłość czy przeskakiwanie przez ogień, które również odnosi się do szczęścia w kolejnym roku. Można więc powiedzieć, że zwyczaje w Halloween są podobne nieco do tych w hucznie obchodzonych w Polsce „Andrzejkach”. Wróżbiarsko -magiczna strona jest tu podobna, zasadnicza różnica tkwi w klimacie i strojach.

 

stroje na halloween kraków
 

Dlaczego na Halloween ubiera się straszne przebrania?

 

Oczywiście obecnie jest to kwestia tradycji. Kiedyś jednak straszny makijaż czy strój miał odstraszać demony, które w ten dzień miały krążyć po świecie. Trzeba przyznać, że halloween to okazja do spotkania w jednym miejscu wszystkich znanych postaci z horrorów. Wypożyczalnie strojów udostępniają różne stroje, np. strój bohatera filmu „Koszmar z ulicy Wiązów”, czyli Freddiego Krugera, Jasona z „Piątku 13-tego”, czy Micheala Myersa z „Halloween” a także charakterystycznej postaci z filmu „Krzyk”. To przebrania na Halloween, które każdego roku są bardzo popularne. Na zabawie nie może zabraknąć mrocznej muzyki. Obowiązkowy jest także „Thriller” Michaela Jacksona, do którego niektórzy znają nawet całą choreografię. Jeśli chodzi o makijaże to panuje moda na sztuczne rany przyklejane do twarzy, a także ucharakteryzowane podbite oczy. Ponadto wiele osób maluje twarze na czarno-biało, w sposób który kojarzy się z klaunami z horrorów. kobiety często także tapirują włosy, zwłaszcza do charakteryzacji wiedźmy. Dzieci przebrane najczęściej za małych diabłów, szkieletów lub czarodziejów i czarodziejek za granicą bawią się w zabawę cukierek albo psikus.

 

Niezależnie od wszystkich kontrowersji globalizacja i komercjalizacja powoduje, że Halloween jest i będzie popularne. Należy je raczej traktować jako formę nieszkodliwej zabawy, a nie coś co ma charakter demoniczny. Choć oczywiście kwestia oceny pozostaje w gestii indywidualnej.


Zapraszamy OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY. Zadzwoń! Telefon: 502 397 485 Szybki kontakt Stroje do wypożyczenia posiadamy cały rok. Jeśli szukasz jakiegoś stroju, kostiumu - Zapraszamy

Nasz Adres

 Plac Inwalidów 7, 30- 033 Kraków - Parking od ulicy Sienkiewicza 1
WEJŚCIE od ul.SIENKIEWICZA 1, zejście po schodkach obok salonu kosmetyczno-fryzjerkiego i antykwariatu (zegarmistrza).

502-397-485

Kontakt telefoniczny także poza godzinami otwarcia wypożyczalni.

 mail: sklep@strojeprzebrania-krakow.pl

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 10 - 18.
SOBOTA: 10 - 15.

Przystanek: Plac Inwalidów:
Tramwaj: 4, 8, 13, 14, 24, 64.
Autobus: 139, 159, 164, 169, 179, 208, 292, 439, 501, 503.

Jak dojechać?

Nowości

Strój elfa
Zdjęcia dla dorosłych i dzieci w różnych rozmiarach
Strój księżniczki.
Posiadamy ponad 5000 sztuk kostiumów. ​Zapraszamy
Zobacz naszą galerię strojów w zakładce

ZDJĘCIA STROJÓW

preloader