Jedną z rzeczy, która zawsze robi wrażenie na turystach odwiedzających Oktobersfest, są stroje znacznej części zgromadzonych tam osób. Nie chodzi jednak wyłącznie o kelnerów czy muzyków — tradycyjne bawarskie stroje noszą bowiem wszyscy. Warto także samemu odpowiednio się przygotować, tak aby nie odstawać od pozostałych uczestników imprezy! 

Damski strój na Oktoberfest

Strój bawarski dla kobiet (z niemieckiego Dirndl) składa się z bluzki z bufkami, gorsetu, kaftanika i marszczonej spódnicy z fartuchem. Niezwykle ważną rolę odrywają także biżuteria (wysoko podwiązane naszyjniki) oraz dodatki (dekorowane paski). Kostium bawarski doskonale podkreśla kobiece kształty, dzięki czemu panie, które zdecydują się na jego kupno bądź też wypożyczenie z pewnością przyciągną uwagę męskiej części Oktoberfestu.

Męski strój na Oktoberfest

Tradycyjny bawarski strój męski traktowany jest w zasadzie jak synonim Bawarii, każdy szanujący się Bawarczyk ma w swojej szafie nawet kilka kompletów tego stroju. Jeżeli wybierasz się na Oktoberfest i chcesz się poczuć jak prawdziwy uczestnik tej imprezy, koniecznie zaopatrz się w krótkie skórzane spodnie na szelkach, kaftan, kapelusz z pędzelkami z brody kozicy, a także asymetrycznie wiązane buty.

Męski strój bawarski to ubiór, który jest tak charakterystyczny i ciekawy, że warto wykorzystać okazję, jaką jest Oktoberfest i założyć go, chociażby tylko dlatego, żeby zrobić sobie niezapomnianą fotografię. Co więcej, w stroju Tyrolczyka masz szansę poderwać nie jedną piękną dziewczynę — w stroju Bawarczyka z pewnością nie przejdziesz bowiem niezauważony!

Pamiętaj — Oktoberfest odbywa się jedynie raz w roku, warto się wiec odpowiednio przygotować i świętować w tradycyjnych strojach bawarskich, które dobrze dobrane, robią niesamowite wrażenie oraz znakomicie oddają klimat tej niesamowitej i kochanej przez tysiące ludzi imprezy. Stroje bawarskie to idealna stylizacja dla fanów piwa, którzy w trakcie święta złocistego trunku chcą wyglądać i bawić się perfekcyjnie!

Sprawdź pozostałe stroje!


Zapraszamy OD WTORKU DO SOBOTY. Zadzwoń! Telefon: 502 397 485 Szybki kontakt Stroje do wypożyczenia posiadamy cały rok. Jeśli szukasz jakiegoś stroju, kostiumu - Zapraszamy

Nasz Adres

 Plac Inwalidów 7, 30- 033 Kraków - Parking od ulicy Sienkiewicza 1
WEJŚCIE od ul.SIENKIEWICZA 1, zejście po schodkach obok salonu kosmetyczno-fryzjerkiego i antykwariatu (zegarmistrza).

502-397-485

Kontakt telefoniczny także poza godzinami otwarcia wypożyczalni.

 mail: sklep@strojeprzebrania-krakow.pl

Godziny otwarcia:

WTOREK - PIĄTEK: 10 - 18.
SOBOTA: 10 - 14.

Przystanek: Plac Inwalidów:
Tramwaj: 4, 8, 13, 14, 24, 64.
Autobus: 139, 159, 164, 169, 179, 208, 292, 439, 501, 503.

Jak dojechać?

Nowości

Strój elfa
Zdjęcia dla dorosłych i dzieci w różnych rozmiarach
Strój księżniczki.
Posiadamy ponad 5000 sztuk kostiumów. ​Zapraszamy
Zobacz naszą galerię strojów w zakładce

ZDJĘCIA STROJÓW

preloader